ФОТО: Рај за женски очи - Големиот заводник го покажа совршеното тело на плажа

Австралискиот актер Крис Хемсворт привлече големо внимание на плажата Бајрон Бич во Сиднеј, Австралија додека сурфаше, а тоа секако го документираа и папараците.

Згодниот Крис на себе имал само црн шорц, а фотографиран е како носи даска во едната рака и како сурфа.

Хемсворт ги покажа своите сурферски вештини, но и мускулестото тело.

Тој се занимава со сурфање од многу одамна, уште додека ја снимаше серијата “Home & Away”, после што заминал во Холивуд, каде се стекна со слава и богатство.

35-годишниот Хемсворт е познат по улогата Тор во филмовите “The Avengers”, а во Бајрон Бич се преселил од Лос Анџелес кога го основаше семејството со сопругата Елса Патакај.

Парот има три деца.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 14:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа