ФОТО: Радост за посетителите на Зоолошката - Се поднови со два нови члена

Скопската зоолошка се збогати со два нови члена. 

Зебрите мажјаци се од Чешка и Словенија, нивните имиња се Јанош и Јашари. Зебрата Јанош има 18 месеци, додека Јашари е помлад и има 9 месеци. 

Ќе бидат вистинска радост за посетителите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.05.2019 - 18:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега