Фото: Радост за малиот Јане - оди во Манчестер да ги бодри Погба и „Ѓаволите“

 

Јане Велковски, македонскиот љубител на фудбалот кој премногу брзо ги освои срцата на фудбалска Европа, се подготви да отпатува за Манчестер каде по покана на Пол Погба ќе следи натпревар на „ѓаволите“ од Лигата на шампионите, пишува Гол.мк.

Малиот Јане, кој ќе присуствува на осминафиналниот реванш-натпревар од ЛШ меѓу Манчестер Јунајтед и Севиља на „Олд Трафорд“, со насмевка на лицето се дружеше со навивачите на Јунајтед во Скопје од официјалниот фан-клуб „MUSC – Macedonia“, од каде истакнаа дека им е огромна чест што имаат ваков навивач.

Повеќе на ГОЛ.МК.

 

 

 

06.03.2018 - 09:36
Фото: 
ГОЛ.МК

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа