ФОТО: Пукање на полноќ во центарот на Белград - убиен младиот Стефан, откриен и мотивот за злосторството

28-годишниот Стефан Т. бил убиен синоќа откако во него пукал напаѓач кој возел скутер.

До убиството дошло во белградската населба Вождовац, каде напаѓачот испукал неколку куршуми кон Стефан, кој бил на местото на совозач во паркиран автомобил.

Mesto pucnjave, uviđaj u toku

Според првичните информации, возачот на автомобилот, 25-годишниот Ѓорѓе С. се обидел со автомобил да го превезе повредениот, но на пат кон Ургентниот центар доживеал сообраќајна несреќа, во која се здобил со повреди на главата.

Како што укажуваат првите оперативни податоци, мотивот за убиството е трговија со наркотици. Интензивно се работи на идентификација и апсење.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.07.2019 - 10:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега