ФОТО: Први фотографии од страшната несреќа во Шабац - се враќале од бања, мајка и татко мртви, децата со повреди

Во директен судир меѓу автомобил и товарно возило, денеска во околу 10:30 часот, на железнички премин кај Шабац на лице место загинале маж и жена.

Како што информираше Курир.рс, родителите со децата се враќале од Бањата Ковилјача каде во нив, на пруга без рампа, удрил воз.

Во автомобилот имало и две деца кои со повреди биле пренесени во болница. Интервенирале 3 екипи на Брза помош. Увидот и истрагата се во тек.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.07.2020 - 13:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега