ФОТО: „Проблемите ние како одговорни политичари треба да ги решаваме“ - Костадинов купи потопна пумпа

УМС Струмица вчера реагираа за собирањето на водата на патот кај седиштето на рудникот Огражден. Добро е сите, без ралика дали вмро-дпмне, СДСМ или неопределени да реагираат кога имаме проблеми, а ние како одговорни политичари треба да решаваме, напиша на својот Фејсбук профил Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ.

„ Јас им ветив дека ќе ја купам потопната пумпа за да го решиме проблемот со собирањето на вода, денес тоа го завршив. Само така ќе си ја направиме нашата Струмица поубаво место за живеење, порача Костадинов и соопшти:

И ќе повторам, ви стојам на располагање на сите во секое време.

Без да ги политизираме нештата, туку да ги решаваме реалните проблеми кои што ги имало и ќе ги има“, напиша Костадинов.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.11.2019 - 17:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега