ФОТО: Приведена битолчанка, пронајдена марихуана и амфетамин

На 06.06.2023 криминалистичката полиција при СВР Битола ја лиши од слобода З.М.(53)од Битола. Имено, при извршен претрес во дом и помошни простории кои ги користи З.М.(53)од Битола пронајдени се 96 паковки со марихуана, една паковка амфетамин,дигитална вага и други предмети. По документирање на настанот против З.М. ќе следува соодветна пријава по чл.215од КЗ.

06.06.2023 - 19:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега