ФОТО: Претопло уште во јуни - моменталните температури низ градовите во Македонија попладнево

Уште на почетокот на јуни, кога летото официјално не е започнато се чувствуваат жештините кои ги носи ова годишно време.

Од четврток ќе преовладува стабилно и многу топло време со температури кои на повеќе места ќе надминат 35 степени.  

Ова се температурите измерени попладнево низ градовите во Македонија:

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.06.2019 - 16:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега