ФОТО: Преслава од „Преспав“ е риба ипол -актерката во бикини на плажа

Познатата актерка Јана Маринова македонската публика ја запозна преку серијата „Преспав“.

Преслава или Јана Маринова, се појави во третата сезона како нова газдарица на панисионот и веднаш ја освои публиката.

 Маринова, е 40 годишна актерка, која играла во над 350 епизоди од различни серии, играла во бугарски и американски филмови, и во театарот.

Деновиве таа се пофали дека ужива на плажа покрај Црното Море. Ни пандемијата со коронавирусот, не ја спречи актерката да замине на плажа.

Таа во бело бикини го покажа згодното и затегнато тело, по што следеа многу лакови и коментари, а падна и брачна понуда за Маринова.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.07.2020 - 13:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега