ФОТО: Пратениците кои гласаа за уставни измени славеа во Собрание

По усвојувањето на уставните измени, пратениците кои гласаа „за“ славеа заедно со премиерот во Собранието.

Пратениците на владејачката коалиција објавуваат фотографии од Кабинетот на претседателот на Собранието, но и од фоајето и другите собраниски простории каде што прославуваат.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 22:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега