ФОТО: Познатиот македонски спортист ја побара за жена својата сакана

 

Нашиот најдобар репрезентативец во алпско скијање Антонио Ристевски ќе се жени.

28 годишниот скијач ја побара за жена својата сакана Софија која на социјалните мрежи објави фотографија од среќната вест.

 

Нивните најблиски пријатели напишаа прекрасни коментари за среќа на идната брачна двојка.

 

 

 

01.11.2017 - 12:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа