ФОТО: Познатиот актер имал скоро 200 килограми, а сега ослабел 80 - направил огромна трансформација

Итан Сапли глумеше во многу популарни серии и филмови, а големата слава ја стекна со улогата во „My name is Earl".

Улогите биле бирани само за него, затоа што главно толкувал лик на добродушен дебелко, иако понекогаш умеел да игра и негативец.

Генерација луѓе Итан го паметат во такво издание, а тој денес, на 43. години изгледа подобро од било кога.

Актерот успеал да изгуби повеќе од 80 килограи, а сам открил дека методот со кој се послужил бил едноставен - ги намалил калориите кои ги внесувал и почнал да тренира.

Неговата фантастична трансформација инспирирала луѓе на Инстаграм, а го инспирала и него самиот да започне со емисија во која го открива процесот на слабеење и им објаснува на заинтересираните како својот нездрав однос со храната успеал да го доведе во ред.

Трансформација вели дека му го променил животот, затоа што, како што вели, никогаш не бил во подобра форма, а од друга страна, новиот изглед му влијае на кариерата, но и негативно.

 
 
 
View this post on Instagram

Excited about this! #Repost @actionparkmediagroup with @get_repost ・・・ American Glutton with @ethansuplee ... coming soon 2020!

A post shared by Ethan Suplee (@ethansuplee) on Dec 12, 2019 at 5:21pm PST

-Поедини режисери не ми даваат улоги затоа што одеднаш сум преслав - рекол актерот. 

Меѓутоа, здравјето му е сепак на прво место, па не се оптеретува премногу околу улогите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.01.2020 - 14:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега