ФОТО: Познатиот актер денес полни 73 години, но уште е згоден и има мускули

Силвестер Сталоне е еден од најпопуларните актери, познат по улогите во филмовите „Роки“ и „Рамбо“.

Денес тој има 73 години и се уште изгледа фантастично.

Дека е во добра форма сведочат и фотографиите од еден бутик во Њујорк.

Тој и денес важи за заводник како што бил и порано, на него се уште се оцртуваат мускули иако веќе одамна стапна во осмата деценија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.09.2019 - 15:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега