ФОТО: Пожар во Струмица - 6 пожарникари го гаснеле огнот

Денеска во 10:30 часот во село Бориево, ТППЕ Струмица со 2 ПП возило и 6 пожарникари спасители учествувале во гаснење на запалена штала, информираа од противпожарната служба на Струмица.

Пожарот бил успешно локализиран и ликвидиран било спречено негово ширење кон другите објекти во негова близина.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.01.2021 - 14:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега