ФОТО: Пожар кај Велес - се шири кон село Чолошево

Вечерва околу 20:00 часот избувна голем пожар во близина на велешката населба Дурутовец, кој поради силниот ветер брзо се шири кон селото Чолошево. Во гаснење на пожарот учествува екипа од ТППЕ Велес, од каде за МИА информираат дека поради силниот ветер пожарот брзо се шири и претставува голема опасност по куќите.

Инаку,  шест пожарникари со едно противпожарно возило цистерна со вода на ТППЕ Велес, попладнево се упати на помош на населението и пожарникарите во кумановско.

05.08.2021 - 21:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега