ФОТО: Повреден полицаец – колегите го извадија од кордонот

Најмалку еден полициски службеник е повреден во немирите кои предмалку избувнаа пред зградата на Собранието. Откако полицијата тргна напред за да ги растера демонстрантите и застана пред споменикот на Никола Карев, демонстрантите почнаа да фрлаат тврди предмети кон кордонот. Во инцидеот е повреден еден од полициските службеници кого неговите колего го извелкоа на раменици.

05.07.2022 - 21:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега