ФОТО: Последната фотографија на хрватската актерка Долорес

Ова е последната фотографија која хрватската актерка Долорес Ламбаша ја направила пред смртта. На фотографијата таа е во друштво со професорот по книжевност, Жељко Сладојевиќ, а фотографијата актерката ја објавила на социјалната мрежа Фејсбук, пренесе хрватскиот   Дневник.

Инаку, актерката синоќа животот го загуби во страотна сообраќајна несреќа на хрватскиот автопат А3.

24.10.2013 - 11:40
Фото: 
Дневник.хр

најчитано сега