Фото: Последен поздрав до Љубиша Самарџиќ - неговата ќерка во солзи се збогува со великанот

 

На Новите гробишта денес во 12.30 часот ќе почне опелото за славниот актер Љубиша Самарџиќ, а веќе во 12 часот на истото место се собраа стотина луѓе кои дошле да дадат последен поздрав.

Меѓу првите стигнала и ќерката Јована и сопругата Мира. Додека Мира се воздржувала да не заплаче, ќерката не успеала да ги задржи солзите.

Стигналe и Лилјана Благојевиќ со ќеркатa Калина Ковачевиќ.

Внуците на Љубиша Самарџиќ.

Калина Ковачевиќ во солзи.

Нејзината мајка, актерката Лилјана Благојевиќ.

Актерката Милена Васиќ и актерот Милан Васиќ.

Комеморацијата на великанот Љубиша Самарџиќ ќе се одржи денес од 14 часот во Свечената сала на Југословенската кинотека.

 

 

 

14.09.2017 - 12:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа