Фото: Поскапеа цигарите во Македонија - за некои 5 денари повеќе

Како што беше најавено, дел од цигарите во Македонија поскапуваат.

Сега кутија LD слим се продава за 5 денари повеќе или за 80 наместо досегашните 75 денари, за што говори и фискалната сметка во прилог.

Веќе беше најавено дека де лод цигарите ќе поскапат за 5, дел за 10 денари.

 

 

 

21.06.2018 - 21:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега