ФОТО: Поради жешките фотографии ја запросуваат и до 50 пати на ден- одат во Холандија само за да ја видат

22-годишната Вера Дијкманс од Холандија преку провокативните фотографиите на Инстаграм активно го привлекува вниманието на над еден милион луѓе, а како што тврди таа, многу мажи доаѓаат во земјата во која живее само за да ја видат неа.

Младата манекенка вели дека се случува да добие и 50 брачни понуди на ден само на сметка на својот изглед, а како што објаснила за странските медиуми – тоа воопшто не била нејзината идеја.

 
 
 
View this post on Instagram

tag someone who would want to go on a ski trip with me

A post shared by DUTCH (@veradijkmans) on Dec 23, 2019 at 3:03pm PST

Имено, по неколку лошо платени работи и откако започнала на споменатата социјална мрежа да објавува фотографии од себе, фотографите кои наидувале на неа ја советувале да размисли за моделинг. Вера очигледно ги послушала, а со тоа започнала и одлично да заработува – толку добро што за неа велат дека има некој кој ја финансира.

 
 
 
View this post on Instagram

tell me something I don’t know

A post shared by DUTCH (@veradijkmans) on Dec 17, 2019 at 3:03pm PST

“Ме иритира што луѓето мислат дека имам богато момче кое ми плаќа патувања и забави. Сама ги заработувам своите пари”, изјавила Холаѓанката во една прилика.

“Добивам повеќе од 50 брачни понуди на ден. Редовно ми пристигнуваат најразлични подароци, а најчудната работа која некогаш сум ја добила од некој обожавател е прстен на кој пишуваше: ‘Ќе се омажиш ли за мене?’”, истакнала згодната русокоса.

Сепак, не е сè толку одлично. Во една прилика, еден фан ѝ тропал на врата и ја викал цели 45 минути со намера да го пушти внатре бидејќи тој е “нејзиниот најголем обожавател”.

“Се појави сред ноќ додека спиев. Тропаше на вратата, ми викаше да го пуштам внатре бидејќи тој е мојот најголем фан. Целата ситуација траеше 45 минути, а потоа си замина. Никогаш повеќе не го видов. Беше страшно”, раскажала 22-годишната девојка.

 
 
 
View this post on Instagram

tag someone who needs some monday luck tomorrow

A post shared by DUTCH (@veradijkmans) on Feb 16, 2020 at 3:05pm PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.02.2020 - 10:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега