ФОТО: Поплави во повеќе делови на Хрватска, сообраќајот во прекин

 

Невреме придружено со силен дожд и ветер утрово погоди делови на Хрватска, јавија локалните медиуми.

„Глас на Истра“ пишува дека на брегот на Пула пливаат автомобили, морето е на работ да се излее, а на една улица паднало дрво на коловозот.

Сообраќајот се одвива доста отежнато, а видливоста е намалена, па се препорачува максимална внимателност.

Вода навлегла и во некои кафулиња и ресторани, но како соопшти командирот на ЈВП Ровињ, Евилијан Гашпиќ, сè уште не добиле повици за помош за можно испумпување.

 

22.11.2022 - 10:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега