ФОТО: Поплавени улици и паркинзи низ Скопје

Обилните врнежи од дожд го поплавија многу улици низ Скопје, поплавен е и паркингот пред Центарот за јавно здравје-Пролет, а слична е состојбата и во Петровец каде насобраната вода наликува на езеро.

На Твитер исто така се објавени фотографии на кои се гледа како цела улица е под вода во населбата Капиштец. Под фотографиите стои напис “Ова е реката Козара во Капиштец“, со алузија на улицата „Козара“ која е целосно поплавена.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.08.2020 - 16:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега