ФОТО: Поплавени улици и автомобили во Вашингтон- 15 лица заглавени во автомобили

Србин кој најверојатно живее во Вашингтон на социјалните мрежи објави неколку фотографии од невремето кое го зафати Вашингтон.

Според објавеното на социјалните мрежи се гледаат поплавени улици и автомобили.

Во постот на фејсбук се вели дека 15 лица биле спасени откако претходно биле заглавени во автомобилите, а се вели и дека прокиснало и во Белата Куќа.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.07.2019 - 19:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега