ФОТО: Полицајци ја донесоа Јасна Мандиќ кај Русковска

Потпретседателката на Меѓународниот сојуз на Боки 13, Јасна Мандиќ е првата од осомничените кои неделава ќе даваат исказ за случајот, а денеска е спроведена со полиција во Судот.

Според истрагата која се води, таа е осомничена за помагање при извршување на кривичното дело „перење пари".

Во обвинителството денеска е и Ременски која го продолжи увидот во доказите.

Засега во случајот на три години затвор е осуден само Зоран Милевски Кичеец кој призна вина за Рекет.

 

ФОТО: Сител

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.12.2019 - 11:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега