Фото: Погледнете што направил дождот кој паѓал само два часа во Хрватска

 

Дождот кој синоќа врнеше во Хрватска, со неверојатна сила униште сѐ пред себе.

Удирал то таа мера што уништувал и улици, па на фотографијата се гледа како еден камион останал заглавен на поплавенаиот пат.

Ситуацијата била навистина критична, а овојпат кој води кон Ражница сѐуште е затворен, па возачите предупредуваат да не се оди по тој пат.

slika-kisa

 

 

 

12.09.2017 - 18:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа