ФОТО: Починала од рак - Оваа жена била најголема љубов на Кристијан Голубовиќ

Кристијан Голубовиќ, некогашното лошо момче од белградскиот асфалт, имал голема љубов која починала.

Данијела Џукиќ била голема љубов и невенчана сопруга на Голубовиќ, а починала од рак на дојка во 2009. година.

Тие се запознале уште како тинејџери во 1983. година.

Тие многу сакале да имаат дете, но Данијела не можела да забремени, не биле венчани но живееле како да се во брак. Потоа со многу терапии успеала да забремени.

Кристијан направил се да ја спаси, но не успеал.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.06.2019 - 19:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега