ФОТО: Почина и трудницата од страшната несреќа во Србија - бебето на апарати

Трудницата Јована Миленковиќ која беше вчера беше повредена во страшна несреќа во Србија, за жал почина денеска во болница. 

Нејзиното бебнце кое вчера беше родено со царски рез е во критична состојба.

Детето е приклучено на апарати и докторите прават се да го спасат.

Несреќата се случи вчера наутро околу седум часот кога автобус се заби во автомобил Фиат во кој беше Јована со сопругот. Сопругот Стефан почина на лице место а 24-годишната Јована денеска.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 09:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега