ФОТО: По трите инциденти Меркел денеска одлучи да седи за време на интонирање на химната

Германската канцеларка  и данската премиерка Мете Фредериксен денес седеа за време на интонирање на химната во Берлин, ден после третиот случај со неконтролирано тресење.

Меркел денес не покажа знаци на лошо здравје, но со својата гостинка останаа да седат пред зградата на Владата во Берлин, што е невообичаено и против протоколот за време на укажување на воени и државни почести.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2019 - 15:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега