ФОТО: Петровска ги посети семејствата на кои им се поплавија куќите

Пратеничката од шестата изборна единица и кандидатка за претседател на СДСМ, Славјанка Петровска денеска ги посети граѓаните во населеното место Сиричино, општина Јегуновце едно од местата каде имаше најголеми штети од вчерашното невреме.

Петровска посети неколку семејства и една приватна компанија, кои синоќа претрпеа големи штети од невремето.

„Страшни се последиците по имотите од вчерашното силно невреме што го зафат овој крај.

Упатувам апел до општината во рамки на своите надлежности во брз рок да обезбеди надомест за да се санираат штетите, а јас како пратеничка во Собранието ќе ги искористам сите свои ингеренции да се изборам за финансиски надомест и од страна на централните институции.

24.06.2024 - 21:38

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега