ФОТО: Пендаровски со австрискиот амбасадор го следи натпреварот: Верувам нема да се скараме

Претседателот на Македонија историскиот прв натпревар на ЕП против Австрија го следи токму со амбасадорот на таа држава Вуцас.

-Навивачкиот дух го има и австрискиот амбасадор Вуцас. Верувам дека нема да нѐ скара вечерашниот натпревар, напиша Пендаровски.

13.06.2021 - 19:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега