ФОТО: Пендаровски се заблагодари на македонски, албански и англиски на САД

Откако САД вчера го ратификуваше протоколот за НАТО, Пендаровски се заблагодари на Македонски, албански и англиски јазик.

 

Претходно вчера се огласија и од Амбасадата на САД.

-Американскиот Сенат само што гласаше и со огромно мнозинство го одобри протоколот за пристапување во НАТО на Северна Македонија. И честитаме на земјата за сите напори и напорна работа за да стигне до овој момент. Со нетрпение очекуваме да ве пречекаме во блиска иднина како 30-ти сојузник на НАТО!, стои на страната на Американската Амбасада.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.10.2019 - 15:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега