Фото: Пеколни температури во Македонија - на овие места беснее невреме попладнево

Метеоролозите за денеска најавија претежно сончево и топло со поизразена облачност во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Tемпературата ќе се движи од 29 до 36 степени.

Во Скопје и околината  сончево и топло со мала локална облачност и слаб североисточен ветер. Температурата од 18 до 34 степени. 

Според информациите на Accu Weather во моментов невреме беснее во Дебар и Охрид. Ова се температурите измерени попладнево:

 

 

 

 

12.08.2018 - 13:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега