ФОТО: Паднати гранки од дрва во Скопје по силното невреме

Силно невреме синоќа го погоди главниот град, а на социјалните мрежи граѓаните споделуваат фотографии и видеа од штетите.

Во Центарот на Скопје забележани се откорнати гранки од дрва поради силниот ветер.

Како што информираше градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, санирани се штетите кои невремето ги предизвикало, а упати и благодарност до екипите кои работеле до раните утрински часови.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.02.2020 - 08:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега