ФОТО: "Овде лежам јас а читаш ти но..." - Миле ја има најлудата надгробна плоча

Во последно време во Србија се повеќе се појавуваат чудни надгробни споменици кои го привлекуваат медиумското внимание. Па така и споменико на извесен Миле кој има многу чудна порака:

- Овде лежам јас а читаш ти, подобро да читав јас а да лежеше ти, пишува на надгробната плоча.

Не е познато дали Миле бил шегобиец па сам го испишал ова некој од неговото семејство се пошегувал, но оваа фотка стана хит.

 

 

 

17.07.2017 - 09:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа