ФОТО: Оваа баба има 4 внуци и 55 години, а изгледа како „авион“ - секој мускул ѝ се исцртува на телото

За 55-годишната Алехандра Лабастида Шапиро многумина мислат дека ? е сестра на својата 32-годишна ќерка.

Алехандра работи како инструктор по пилатес, а вели дека своето тело го доживува како храм, односно дека максимално му е посветена и дека редовно вежба.

Сепак, ваквото тело има цена - а тоа е непрекината контрола над јадењето и вежбањето, и тоа од 10-годишна возраст кога оваа бринета започнала да практикува здрава исхрана.

Денес јаде исклучително органска и сирова храна, избегнува лекови и свртена е кон природните лекови и болки како за лекување на одредени тегоби, така и за превентива.

 
 
 
View this post on Instagram

 

A post shared by Alejandra Labastida-Shapiro (@princessa6481) on Jul 7, 2019 at 4:16am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.10.2019 - 18:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега