ФОТО: Ова се сите загинати од автобуската несреќа - Македонија во болка и тага

Познат е идентитетот на 14 патници кои го загубија животот во вчерашната автобуска несреќа кај Карпалак.

 1. Раметула Абдураими, единец во семејството Абдураими
 2. Валдете Хамити (1989), од Дебреште, мајка на две деца
 3. Јовица Трпевски, од Гостивар, син на пратеникот Благојче Трпевски
 4. Арсен Арсовски
 5. Онур Садику (19), од Гостивар
 6. Есат Емрули, од Гостивар
 7. Ајдин Исмаили (19) од Гостивар
 8. Бесим Фетаи, од Врапчиште
 9. Бејза Узеири, од Долна Бањица
 10. Зоран Давидовски (1981), вработен во Град Скопје
 11. Бобан Аврамовски, студент на ФОН
 12. Трпана Јаневска, пензионерка од Гостивар
 13. Дејан Ристевски, вработен во Народна банка на Македонија
 14. Павле Костоски, од Гостивар, дипломец на правниот факултет во Скопје

Нека почиваат во мир.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.02.2019 - 14:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега