ФОТО: Ова е најубавото момче на светот - на малиот Виктор русата кадрава коса му донесе престижна титула

Малото момче од Беране, со руска кадрава коса и светли очи, како пишуваат тамошните медиуми, успешно совладало се што се бара од еден мистер на светот.

Тригодишниот Виктор Уковиќ Дукиќ од Беране е прогласен за најубаво момче на светот на натпреварот „Little Mister World", одржан во Турција.

Момчето на натпреварот за деца отишол по личен избор на националната директорка и сопственичка на лиценцата за овој натпревар за Црна Гора, Србија, Хрватска, БиХ, и Македонија, Ивана Шчекиќ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.05.2019 - 14:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега