Фото: Ова е мажот кој го изврши убиството во Велес

Јавното обвинителство денеска соопшти дека осомничениот за убиството во Велес, по стореното дело на Фејсбук објавил зошто го сторил делото. Соседот од улицата „Коле Цветков” на социјалната мрежа објави дека решил да ги убие неговите монструми.

Како што појаснуваат од СВР Велес, според нивните првичните сознанија причина за нападот била нетрпеливоста на насилникот кон соседите. С.В. живеел во Австралија.

 

 

 

16.08.2017 - 12:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа