Фото: Ова е Баба Злата по која трага полицијата - веднаш пријавете ако ја видите

 

Педесет и седумгодишниот Ѓ.Ѓ.  од селото Јосифово завчера во Полициската станица Валандово пријавил дека на 11 февруари од домот во непознат правец се оддалечила неговата мајка.

Се работи за 79-годишната З.Н. од село Горни Липовиќ, која боледувала од склероза.

По социјалните мрежи кружат апели доколку некој ја види баба Злата да пријави.

 

 

 

 

14.02.2018 - 11:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа