ФОТО: Отсекогаш била посебна - Јосипа Лисац во необичен костим за капење

Популарната хрватска пејачка Јосипа Лисав летува во Дубровник и со своите необични комбинации на облека не престанува да привлекува внимание. Постојат некои на кои нејзиниот стил не им се допаѓа, но едно е јасно, таа не може да помине незабележано.

На својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира на плажа на еден хотел во Дубровник во необичен костим за капење со долги ракави и ногавици. Како што ѝ прилега на една вистинска дама, пејачката својот изглед додатно го истакнала со голем шешир и несекојдневни очила за сонце, во нејзин стил.

Легендарната пејачка е на прагот на осмата деценија и изгледа многу витко и задоволно.

 

 
 
 
View this post on Instagram

#more #fashion #odmor #sunce #moda #hat

A post shared by Josipa Lisac (@josipa_lisac) on Jul 14, 2019 at 11:39am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

#fashion #josipalisac #josipa_lisac #music#art

A post shared by Josipa Lisac (@josipa_lisac) on Jul 9, 2019 at 1:15pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.07.2019 - 22:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа