ФОТО: Откажан летот со кој попладне требаше да пристигнат ракометарите на Вардар

Летот со кој попладне требаше да пристигнат ракометарите на Вардар во земјава е откажан.

На страницата на скопскиот аеродром предмалку е објавено дека летот од Келн во 16.15 часот, со кој беше најавено пристигнувањето на европските шампиони е откажан, а друг лет од Германија засега не закажан за Скопје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.06.2019 - 11:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега