Фото: Отишла предалеку и сега се кае - заради љубов направила 30 пластични операции

Некои луѓе поради љубовта знаат навистина да претераат, па така и подлегнуваат на строги диети, промени на имиџот, но и на скапи пластични операции.

Бери Нг од Хонг Конг одлучила со светот да ја сподели својата животна приказна, за другите млади девојки да научат од нејзиниот пример.

Започнала со пластични операции уште на 17 години. Кога имала 20 години запознала 9 години постаро момче кое постојано ја навредувало и ѝ говорело дека мора да изгледа поубав и подобро. Таа на тоа одговарала со константно одење на корекции и во период од 6 месеци направила 30 операции.

Откако ја завршила таа своја врска, започнала да снима видеа за поддршка и да се бори против пластичните операции.

Додала и дека искрено посакува да може да го врати своето старо лице.

 

 

 

07.12.2017 - 12:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа