ФОТО: Опуштените гради се нејзин заштитен знак - прво ги мразела, а сега ѝ носат големи пари

Дваесет и тригодишната Чајдера Ергу во тинејџерските години го мразела своето тело поради 2опуштените гради“. Сепак, кога наполнила 19 години, ги прифатила такви какви што се и научила да се сака себеси, а тоа го покажала почнувајќи да не носи градник.

Денес го води блогот под називот „Slumflower" и шири порака за позитивен однос кон телото.

Нејзината иницијатива покренала прашина на социјалните мрежи, посебно на Инстаграм и Твитер.

-Колку и да се гледа напредокот, уште е долг патот до тоа да го промениме начинот на кој се зборува за женското тело, вели Ергу, која добива бројни пораки од жените кои ја следат на социјалните мрежи и велат дека им е голема инспирација.

 
 
 
View this post on Instagram

Unique, attractive and powerful. Get into it.

A post shared by Chidera Eggerue (@theslumflower) on Sep 19, 2019 at 5:38am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

Our gummy smile queen! #SAGGYBOOBSMATTER

A post shared by Chidera Eggerue (@theslumflower) on Jul 25, 2019 at 4:15pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

Growth is always going to feel unfamiliar. Continue ascending!

A post shared by Chidera Eggerue (@theslumflower) on Jun 28, 2019 at 10:49am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.10.2019 - 12:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега