ФОТО: Официјалната страна на Град Скопје го монтираше Берни Сандерс на клупа

Берни Сандерс изминатите денови е хит на социјалните мрежи. Речиси цел свет се подбива со неговата појава на инаугурацијата на новиот претседател на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден.

Внатрепартискиот противник на Бајден, Сандерс се најде и на монтажа која ја објави официјалната Фејсбук страница на Град Скопје.

Во објава за поставено нови клупи ширум главниот град, на една од фотографиите седи и Сандерс.

Новите урбани клупи кои од денес можете да ги забележите низ сите урбани улици и скверови немаат за цел само да ги...

Posted by Град Скопје on Friday, 22 January 2021

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2021 - 20:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега