ФОТО: Од автомобилите нема ништо - Детенце загина во страшна несреќа во Србија

Дете загина, а две лица се повредени во страшна сообраќајна несреќа која се случи на автопат во Србија.

Српските медиуми пишуваат дека несреќата се случила попладнево во 15 часот, а за жал загинало 11-годишно детенце чиј идентитет не се открива. Во страшната сообраќајка учествувале три автомобили и камион кој во моментот стоел. Несреќата се случила во правец кон Ниш.

Српските медиуми најавуваат повеќе детали.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.07.2019 - 18:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега