ФОТО: Очајниот татко и огласот кој го расплака Балканот

„Ги молам луѓето со добро срце, ако имаат вишок облека или играчки за девојче од 8 години и момче од 10 години, да не ги фрлаат, туку да ме контактираат на долунаведениот телефонски број. Моментно сум невработен и навистина ми е потребна наведената помош, а за услуга можам да помогнам околу молерај и слично“ - напишал на огласот овој очаен татко и со него го облешил целиот град Вараждин во Хрватска. 

09.12.2013 - 22:06

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега