ФОТО: Образован и „студиран“ бара девојка - овој љубовен оглас го насмеа Балканот

Во денешно време е многу тешко да се пронајде љубов, па не е чудо што многумина посегнуваат и по огласи за да пронајдат партнер.

Еден љубовен оглас кој се појави на друштвените мрежи, ќе ви измами насмевка на лицето.

Ерген одлучил да се претстави како „хецеговински Швабо“ и да заигра на картата за живот во странство. Така тој „сериозените, искрени и уредни девојки од 26 до 34 години“ им нуди да се запознаат и одат со него, но им порачува да не му замеруваат што не е добар во граматиката, бидејќи инаку „не бил лош“.

Иако образован и како што вели „студиран“, што очигледно значи дека заврпшил факултет, не се снашол добро со правописот.

Prilika za udaju

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 14:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега