ФОТО: Новото лого на РК Вардар

На своите официјлани профили на социјалните мрежи, Вардар денеска го промени своето лого и го постави новото на кое е прикажан и втириот голем успех на клубот, односно победата на европското првенство.

На клупското лого на веќе постоечкото лого на Вардар додадоа ѕвездичка која ја симболизира токму таа титула.

Овој трофеј за клубот значи многу и веруваат дека ќе биде мотив повеќе за уште по големи успеси и трет трофеј.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.06.2019 - 17:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега