ФОТО: Нова поза која се шири на Инстаграм - фотографиите во бикини станаа уште поинтересни

За жените ноќна мора е помислата дека бикините може да им испаднат среде плажа, а уште поужасно е доколку тоа биде споделено на социјалните мрежи.

Сепак, инфлуенсерките и познатите дами почнаа да се фотографираат во поза „кренати гаќички“ и ова стана планерно популарно.

Една од оние кои се прослави со таа поза е плус сајз манекенката Искра Лоренс, а ја обожава и пејачката Деми Ловато.

И Бритни спир има своја верзија од овој Инстаграм тренд.

Некои жени велат дека тоа е бизарно и вулгарно, а некои дека оваа поза им олеснила затоа што конечно знаат што да прават со рацете.

 

 
 
 
View this post on Instagram

 

 
 
 
View this post on Instagram

 

A post shared by Britney Spears (@britneyspears) on Jun 21, 2019 at 6:09pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.07.2019 - 12:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега