ФОТО: Невремето ја уништи скопската „Надеж“

Силното невреме проследено со град, дожд и засилен ветар направи големи материјални штети низ Скопје.

Дождот поплави голем дел од булеварите и улиците, а од силниот ветар настрада и едно од дрвата во Вардар.

Дрвото со име „Надеж“ е уништено по вчерашното невреме кое го зафати главниот град на Македонија.

31.08.2022 - 15:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега